Wynajem samochodu w Clermont-Ferrand w centralnej Francji łączy tętniące życiem miasto z otaczającymi je górami. Jego góry są w rzeczywistości wymarłymi wulkanami, a najwyższym z nich jest Puy-de-Dôme. Jako stolica regionu Auvergne, Clermont-Ferrand jest jednym z najstarszych miast w kraju i ma bogate dziedzictwo. Jest siedzibą Michelin, słynnej firmy produkującej opony, i szczyci się wydarzeniami kulturalnymi, takimi jak coroczny Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych, przyciągający gości z całego świata. Znajduje się tu również La Coopérative de Mai theatre, czołowe miejsce w kraju z imponującym programem przedstawień. Miejski oddział Wypożyczalnia samochodów Warszawa znajduje się na lotnisku w budynku terminalu, który znajduje się na północny wschód od miasta. Jest to dobre miejsce dla tych, którzy latają do tego regionu, a podróżni mogą tu z łatwością odebrać swój samochód do wynajęcia z Wypożyczalnia samochodów Warszawa Rent-A-Car. Ponieważ lotnisko jest połączone z miastem zarówno autobusem, jak i pociągiem, każdy, kto przyjeżdża do miasta, może szybko przenieść się na lotnisko, aby odebrać wynajęty pojazd.

Nasze samochody do wynajęcia w Warszawie

Skorzystaj z szerokiego wyboru pojazdów, gdy szukasz wynajmu samochodów w Clermont-Ferrand. Niezależnie od tego, czy jeździsz samochodem własnym, czy grupowym, możesz wynająć kompaktowe samochody i pojazdy ekonomiczne, aby dopasować je do swoich potrzeb i budżetu. Wypożyczalnia samochodów Warszawa posiada również przestronne bagażniki osobowe i uniwersalne SUV-y do zwiedzania nierównego terenu o każdej porze roku.

Tanie wynajem krótkoterminowy warszawa

Firma Clermont-Ferrand ma świetne oferty wynajmu samochodów dla tych, którzy wynajmują samochód w oddziale na lotnisku. Rezerwacja online jest bezproblemowa i w każdej chwili możesz skontaktować się z oddziałem w celu uzyskania odpowiedzi na swoje pytania. Skorzystaj z szerokiej gamy pojazdów w przystępnych cenach zarówno w przypadku wynajmu samochodu osobowego, jak i vanów, a także zaoszczędzisz pieniądze na przedpłaconym wynajmie. Wybierz najlepszą ofertę podczas rezerwacji online i skorzystaj z możliwości dodawania dodatków, takich jak dodatkowy kierowca, satnav i foteliki dziecięce. Wypożyczalnia samochodów Warszawa posiada paliwooszczędne pojazdy, więc zjadanie mil nie będzie kosztowało Cię fortunę, a Ty będziesz pomagał zminimalizować zanieczyszczenie pojazdu.

Wypożyczalnia samochodów warszawa lotnisko

Clermont-Ferrand Airport znajduje się zaledwie cztery mile od centrum miasta i jest obsługiwane przez liczne linie lotnicze, takie jak Ryanair, KLM i Air France. Lotnisko korzysta z dworca kolejowego Aulnat Aéroport i jest połączone z miastem autobusem. Przyjeżdżając lub wyjeżdżając z lotniska, można skorzystać z wielu udogodnień, takich jak bezcłowe zakupy, restauracje i kawiarnie. A71 i A711 to tylko dwie główne trasy, które kierowcy mogą pokonać z lotniska do miasta i szerszego regionu, z korzyścią dla podróżnych, którzy chcą zwiedzić w swoim Wypożyczalnia samochodów Warszawa wynająć samochód.

Atrakcje w Clermont-Ferrand i w Warszawie

Spędzając czas w Clermont-Ferrand, warto odwiedzić wspaniałe zabytki tego starożytnego miejsca, w tym port Notre-Dame-due-du, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz wspaniały przykład architektury romańskiej. Znajduje się tu również Katedra Notre-Dame-de-l’Assomption, ogromny budynek, zbudowany z ciemnego kamienia wulkanicznego i z pięknym witrażem. Place de Jaude jest wspaniałym miejscem do spędzania czasu, z mieszanką nowoczesnej i tradycyjnej architektury, restauracjami rozlewającymi się na plac, przejściami, ogrodami, fontannami i posągami, które można podziwiać. To miejsce naprawdę ożywa wieczorem!

Miejsca do odwiedzenia na zewnątrz Clermont-Ferrand i Warszawy

 

Przejazd do Puy-de-Dome, około 25-minutowej podróży na zachód od miasta, przez D941. Z 1500-metrowym szczytem Puy de Dome oferuje wspaniałe 360-stopniowe widoki na region, w tym szerszy łańcuch wzgórz wulkanicznych, a na szczyt można dostać się pociągiem. Życzymy dobrej zabawy jadąc do Vlucania, około pół godziny na północny zachód od Clermont-Ferrand samochodem. Jest to park rozrywki z motywem wulkanicznym, w skład którego wchodzą przejażdżki, interaktywne pokazy i filmy edukacyjne, z których każdy będzie mógł skorzystać. Jeśli masz czas, odwiedź Vichy, urocze uzdrowisko z budynkami w stylu art deco, około godziny jazdy od miasta.

Parking i informacje o ruchu drogowym w Clermont-Ferrand

Na skrzyżowaniu tras A71 i A75 Clermont-Ferrand oferuje kierowcom stosunkowo łatwe doświadczenie jazdy. W okresach największego nasilenia ruchu drogowego należy zapewnić sobie dodatkowy czas na podróż i rozważyć użycie satnav, aby pomóc w nawigacji miejskiej. Możesz również sprawdzić na stronie internetowej lotniska, aby uzyskać aktualne informacje na temat sytuacji w ruchu lokalnym. Parking w mieście jest łatwy i możesz zaparkować samochód na obrzeżach centrum lub na jednym z centralnych parkingów, na przykład na Place de Jaude.