Wynajem samochodów osobowych i furgonetek w Montpellier

Montpellier jest stolicą departamentu Hérault w południowej Francji. Miasto położone jest siedem mil w głąb lądu od wybrzeża Morza Śródziemnego nad rzeką Lez i cieszy się typowo śródziemnomorskim klimatem z gorącym, suchym latem. Nowoczesny Montpellier to kosmopolityczne, dynamiczne centrum turystyczne, oferujące połączenie tradycyjnych i współczesnych atrakcji. Uniwersytet Montpellier, założony w 1289 roku, nadal wywiera wpływ na miasto, a rosnąca populacja studentów tworzy młodzieńczą, żywą atmosferę. Oddział Wypożyczalnia samochodów Katowice Rent-A-Car przy dworcu kolejowym Montpellier na Pont de Sete znajduje się w odległości niecałych dwóch mil lub mniej niż 15 minut jazdy samochodem od centrum Montepellier przez Cours Gambetta. Alternatywnie, oddział Wypożyczalnia samochodów Katowice w centrum Montpellier, na Rue de la Castelle, znajduje się nieco ponad trzy mile lub mniej niż 20 minut jazdy samochodem przez Avenue de Maurin.

Nasze pojazdy do wynajęcia w Montpellier

Przedsiębiorstwo dysponuje rozbudowaną flotą pojazdów w każdym ze swoich oddziałów, w celu dostarczenia każdego typu pojazdu na dowolny okres czasu. Wynajem samochodu w Montpellier nie jest wyjątkiem, a klienci mogą wybierać spośród szerokiej gamy samochodów osobowych, transportowych, pojazdów użytkowych i dostawczych, aby zaspokoić swoje potrzeby w zakresie pojemności miejsc siedzących, przestrzeni bagażowej i mocy.

Tanie samochody osobowe i wynajem samochodów dostawczych w Montpellier

Stawki korporacyjne za wynajem samochodów Montpellier są oczywiście oparte na typie pojazdu i liczbie dni, dla których jest on wymagany, ale najbardziej konkurencyjne stawki są dostępne online. Rezerwacja online to po prostu proces wyboru miejsca wypożyczenia, daty odbioru i odbioru oraz rodzaju pojazdu, którego potrzebujesz, Jeśli wybierzesz opcję „Zapłać teraz”, możesz zaoszczędzić 10% na kosztach wynajmu samochodu lub furgonetki, w porównaniu z zapłatą przy odbiorze pojazdu.

Wynajem samochodu lotniskowych

Najbliżej Montpellier z oddziałem Wypożyczalnia samochodów Katowice znajduje się lotnisko Montpellier Airport, oddalone o nieco ponad 7 mil lub mniej niż 25 minut jazdy samochodem od centrum miasta przez Avenue Pierre Mendès-France i route départementale 66. Lotnisko Montpellier jest głównym lotniskiem w regionie Languedoc-Roussillion i jest obsługiwane przez bezpośrednie loty z innych części Francji, Europy, w tym Wielkiej Brytanii i Afryki Północnej. Nieco dalej, lotnisko w Nimes znajduje się w odległości mniejszej niż 40 mil lub mniej niż 60 minut jazdy samochodem od centrum Montpellier przez autostrady A9 i A709. Lotnisko Nimes jest obsługiwane przez bezpośrednie loty z Belgii, Wielkiej Brytanii i Afryki Północnej.

Atrakcje w Montpellier

Plac Centralny, Place de la Comédie, jest jednym z głównych zabytków historycznych w Montpellier, ale Promenade du Peyrou, tarasowa esplanada oferująca panoramiczne widoki na miasto i okolice jest kolejnym popularnym celem podróży turystycznych. Tak samo jest Jardin des Plants de Montpelier, historyczny ogród botaniczny założony w 1593 roku przez Henryka IV, w którym znajduje się kolekcja ponad 3500 gatunków roślin in situ lub w szklarniach. Musee Fabre, na Rue Montpellier, w pobliżu Place de la Comédie, został założony przez Francois-Xavier Fabre, który urodził się w Montpellier w 1766 roku i mieści jedną z najlepszych kolekcji sztuki w kraju.

Miejsca do odwiedzenia poza Montpellier

Bliskość Montpellier do linii brzegowej Morza Śródziemnego oznacza, że piaszczyste plaże znajdują się w pobliżu miasta. Nadmorski kurort Carnon Plage, około 10 mil lub 30 minut jazdy samochodem, na południe od Montpellier w dół trasy départementale 66 (D66) jest jednym z najbliższych. Sète, znana jako „Wenecja Langwedocji” ze względu na sieć kanałów, posiada również piaszczystą plażę i przystań jachtową i jest oddalona o mniej niż 20 mil lub nieco ponad 40 minut jazdy samochodem, na południowy zachód od Montepellier przez trasę départementale 612 (D612).

Parking i informacje o ruchu drogowym w Montpellier

Jeśli wynajmujesz samochód w Montpellier, pamiętaj, że historyczne centrum miasta, w tym dzielnica starego miasta, Écusson i Antigone, na wschodzie, są strefami dla pieszych, więc możesz potrzebować zaparkować na zewnątrz i dojść pieszo do miejsca docelowego. Parking jest jednak obfity, z parkingami podziemnymi na Boulevard Sarrail, Place des Martyrs de la Résistance i Rue Foch oferującymi odpowiednio 825, 661 i 451 miejsc parkingowych. Ograniczony parking na ulicy jest dostępny dalej, np. na Avenue du Pirée, ale można się spodziewać zdrowego spaceru do centrum miasta. Pamiętaj również o tym, aby dać mnóstwo czasu na jazdę w godzinach szczytu, rano i wieczorem, ponieważ zatory komunikacyjne mogą być problemem w Montpellier, jak to możliwe w wielu europejskich miastach.