Perspektywa jazdy we mgle jest szczególnie zastraszająca dla nowych kierowców wynajmu samochodów. Mgła daje ograniczoną widoczność wszystkim, zarówno pieszym, jak i tym, którzy muszą codziennie dojeżdżać do pracy wypożyczonym samochodem. Wiele osób nie ma innego wyjścia, jak wyjść na zewnątrz i jechać samochodem, niezależnie od warunków. Jeśli chcesz zachować kontrolę na drogach, oto najlepsze wskazówki dotyczące jazdy we mgle.

Włączyć światła przeciwmgielne w wynajętym aucie

Najważniejszą rzeczą, którą można zrobić podczas jazdy we mgle, jest upewnienie się, że światła przeciwmgielne są włączone. Te niskie światła sprawiają, że jesteś widoczny dla innych kierowców na drodze. Oznacza to, że każdy, kto zbliża się do Ciebie, czeka na skrzyżowaniu lub wyjeżdża z podjazdu, nie będzie zaskoczony widokiem Twojego wynajętego samochodu.

  • Włączyć niskie belki

Jeśli nie czujesz się bezpiecznie z włączonymi światłami przeciwmgielnymi, to włączenie świateł mijania jest jednym z najlepszych sposobów, aby pozostać widocznym. Dodaje ono dodatkową widoczną jasność przedniej części pojazdu, tak aby kierowcy i piesi widzieli, że nadjeżdżasz. Światła mijania mogą być przydatne do poprawy widoczności, ale pod żadnym pozorem nie używaj pełnych lub wysokich świateł. Nie tylko nie przynoszą one żadnych korzyści w zakresie widoczności, ale także oślepiają innych kierowców.

  • Zmniejszenie prędkości

Oprócz włączania świateł przeciwmgielnych, zmniejszenie prędkości jest być może jednym z najważniejszych sposobów na utrzymanie bezpieczeństwa we mgle. Ze względu na niską widoczność, Twoje reakcje nie będą tak szybkie i precyzyjne. Spowolnienie chroni Cię również przed innymi lekkomyślnymi kierowcami, którzy mogą nie być bezpieczni we mgle.

  • Zachowajcie spokój

Podczas jazdy we mgle należy zawsze zachować spokój i równy poziom głowy. Panika i podejmowanie pochopnych decyzji przy słabej widoczności na zewnątrz może być przyczyną błędów, a może nawet wypadku. Może być również tak, że doświadczasz mniej niż pożądane zachowanie od innych kierowców lub jesteś świadkiem niefortunnych praktyk jazdy. Jeżeli to powoduje tymczasową wściekłość na drodze lub panikę, należy spróbować bezpiecznie zatrzymać i uspokoić się. Bycie przestraszonym ryzykowną jazdą jest całkowicie normalne, po prostu upewnij się, że nie pozwolisz, aby twoja własna jazda ucierpiała na skutek tego.

Zachowaj bezpieczną odległość

Podczas jazdy we mgle należy skupić się na zapobieganiu. Podczas gdy Ty możesz być ostrożnym kierowcą, inni mogą nie być tak ostrożni. Ważne jest również to, że nie jesteś nieomylny. Zachowanie bezpiecznej drogi hamowania w stosunku do innych pojazdów pozwala na to, aby błąd był znacznie mniej szkodliwy. Dlatego tak ważne jest, abyś nie schodził za siebie innym kierowcom i nie jechał na zwykłej drodze. Zrób miejsce na dodatkowe spowolnienie i zatrzymaj się, gdy widoczność jest chwilowo ograniczona.

  • Sprawdź lusterka

Zanim wyjdziesz we mgle, zawsze upewnij się, że widzisz wyraźnie zarówno z lusterek wstecznych, jak i bocznych. Ważne jest, aby zrobić to przed wyjazdem na bezpieczny wyjazd, a także podczas wyjazdu na drogę. W ten sposób poprawisz swoją świadomość, podczas gdy przejrzystość na zewnątrz wypożyczonego samochodu jest ograniczona.

  • Pomiń głośną muzykę

Dla wielu osób słuchanie muzyki jest jednym z najlepszych elementów prowadzenia wynajętego samochodu. Jednak w dniu, w którym trzeba być wyjątkowo uważnym na to, co dzieje się wokół, można dla odmiany pominąć głośną muzykę. Bardzo głośna muzyka może utrudnić nam skupienie się na czystym dniu, a co dopiero na mglistym. Wyłączenie muzyki na jeden dzień może być mniej przyjemne, ale może być bezcenne dla Twojego bezpieczeństwa.

Musisz prowadzić wypożyczony samochód po Szczecinie

Jednym z pytań, które warto zadać sobie w mglisty dzień, jest pytanie, czy w ogóle warto się wyluzować. Oczywiście, odbieranie naszych dzieci i chodzenie do pracy jest nieuniknione i konieczne, ale wycieczki do sklepu spożywczego mogą zostać odłożone na później. Może się okazać, że za kilka godzin mgła się wyczyści, co oznacza, że można się trzymać mocno, aż do zmiany pogody. Ostatecznie jednak, jeśli Twoja podróż nie jest w 100% konieczna, możesz poczekać, aż pogoda stanie się bezpieczniejsza.

Mgła jest przerażającą perspektywą dla wielu kierowców i to z dobrych powodów. Niska widoczność może być niezwykle niebezpieczna, jeśli nie jesteś ostrożny na drogach. Jeśli chcesz podjąć działania zapobiegawcze, dlaczego nie zrobisz listy kontrolnej przed wyjazdem? W ten sposób możesz być pewien, że zrobiłeś wszystko, co mogłeś.